Jeżeli już współpracowałeś z innymi, to u nas zaskoczy Cię doskonała komunikacja,
która w oczach naszych Partnerów stanowi świadectwo jakości współpracy.

Izabela Czaplicka, Partner

Case studies / Eolos Polska Sp. z o.o.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?Skontaktuj się z nami!

Zobacz także:

Eolos Polska Sp. z o.o.

Wyzwanie:

Zgłosiła się do nas firma Eolos Polska Sp. z o.o., z planami budowy farmy wiatrowej 20 MW, o wartości 105 631 279,40 PLN. Eolos Polska Sp. z o.o. należy do Grupy TERNA S.A. - notowanej na giełdzie w Atenach - specjalizującej się w rozwoju, budowie i eksploatacji odnawialnych źródeł energii. Grupa ta już posiada w Grecji 9 farm wiatrowych (łącznie 142 MW) i 1 małą elektrownię wodną (6,6 MW). Ponadto, w trakcie budowy znajduje się kolejnych  151,5 MW  (142 MW - wiatr, 8,5 MW elektrowni wodnych i 1 MW energii słonecznej), a poza Grecją, w Europie Wschodniej, w fazie przygotowania do budowy znajdują się farmy wiatrowe o łącznej mocy 38 MW: 20 MW w Polsce i 18 w Bułgarii).

Działanie:

Poradziliśmy aplikowanie o 40 mln PLN dotacji z działania 9.4 PO IŚ, po czym zabraliśmy się do działania. Opracowaliśmy koncepcję projektu oraz dokumentacji aplikacyjnej wraz z niezbędnymi załącznikami. Uzyskaliśmy zaświadczenia NATURA 2000 dla przedsięwzięcia. Uzyskaliśmy niezbędną dokumentację  (m.in. odpowiednie pisma z gminy), pomogliśmy w przeprowadzeniu procedur przetargowych dla przedsięwzięcia.
Dzięki niezawodnej komunikacji zarówno z polskimi Partnerami jak i bezpośrednio greckimi, złożony został wniosek z oddzielną dokumentacją środowiskową i projektową oraz oddzielnymi umowami dzierżawy dla każdej z turbin.

Efekty:

Wszystko zakończone z sukcesem, projekt zakwalifikowany do wsparcia z dotacją w wysokości 22 421 263,90 PLN (ponieważ alokacja nie wystarczyła na dofinansowanie wszystkich projektów).

Powrót